500€ na sprzęt dla motocyklistów

Właściciele motocykli mogą starać się o dofinansowanie sprzętu ochronnego.

Departament Transportu Drogowego (TOM) poinformował w środę o uruchomieniu kolejnego programu dotacji na zakup kamizelek ochronnych do motocykli.

Zainteresowani mogą ubiegać się o program do 1 marca na stronie www.motosafety.gov.cy . maksymalna dotacja to 500 euro.

W 2022 roku zgłosiło się do niego ponad 1700 osób, które chciałyby nabyć motocyklowe kamizelki z poduszką powietrzną.

Oprócz obywateli Cypru, posiadacze obywatelstwa UE i obywatele krajów trzecich posiadający ważne zezwolenie na pobyt stały będą mogli ubiegać się o program, pod warunkiem, że posiadają prawo jazdy kategorii A, A1 lub A2, są zarejestrowani w TOM i posiadają motocykl zarejestrowany na własne nazwisko.

Aby złożyć wniosek, należyi podać swój dowód osobisty, datę urodzenia, numer rejestracyjny pojazdu, numer telefonu komórkowego i adres e-mail.

W ogłoszeniu dodano również, że w przypadku zainteresowania większym niż ustalona liczba zgłoszeń zostanie przeprowadzona loteria elektroniczna, a kandydaci zostaną powiadomieni o wstępnym zatwierdzeniu drogą mailową lub smsową.

Wnioskodawcy, którzy otrzymają wstępną zgodę, będą mieli miesiąc na złożenie całej dokumentacji potwierdzającej zakup kamizelki, a także danych bankowych do przekazania dotacji.

Wnioskodawcy, którzy uzyskają wstępną zgodę, ale nie dokonają zakupu lub nie przedłożą niezbędnych informacji i dokumentów potwierdzających w określonych ramach czasowych, nie otrzymają dotacji.

Wnioskodawcy, którzy już otrzymali dotację w 2022 r., nie mogą ubiegać się o nią ponownie.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading