5000€ za fotowaltaikę

W styczniu ruszy program „Fotowoltaika na wszystkich” – ustalono maksymalny koszt sprzedaży urządzeń

Minister energii George Papanastasiou przedstawił program o wartości 30 milionów euro, którego celem jest zwiększenie wykorzystania paneli fotowoltaicznych na Cyprze, co z kolei obniży rachunki za energię elektryczną w domach. Program zostanie uruchomiony w styczniu 2024 r. i oczekuje się, że początkowo obsłuży około 6000 wnioskodawców.

Co ciekawe ustalono, że owo dostarczone na wyspę systemy fotowoltaiczne, które instalatorzy będą udostępniać gospodarstwom domowym, będą musiały spełniać szczegółowe specyfikacje oraz górną granicę cen za kilowat i całą instalację. Ministerstwo zdecydowało się uwzględnić w planie panele fotowoltaiczne sprzedawane do 1325 euro za kilowat z VAT – górny pułap ceny wynosi 5000 euro.

Wnioskodawcy ubiegający się o udział w programie „Fotowoltaika dla wszystkich” otrzymają wstępną zgodę i będą mogli przystąpić do instalacji bez inwestycji kapitału początkowego, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze już od pierwszego dnia podłączenia.  Spłata systemu rozpoczyna się od dwumiesięcznych opłat w wysokości 150 euro poprzez doliczenie kwoty do rachunku za prąd.

Szczegóły oraz wymagane dokumenty i wnioski, które trzeba będzie złożyć poznamy zapewne wkrótce.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!