fbpx

5000 losowych testów na Cyprze

Pięć tysięcy losowych testów zostanie przeprowadzonych wśród osób w wieku od 18 do 40 lat w zatłoczonych miejscach, takich jak bary, centra handlowe i uniwersytety – poinformowało ministerstwo zdrowia, starając się uzyskać lepszy obraz perspektyw epidemiologicznych.

Ogłoszenie to jest następstwem decyzji gabinetu w zeszłym miesiącu, po tym jak wyszło na jaw, że duża liczba osób, które w ostatnich tygodniach dały wynik pozytywny wobec Covid-19, to młodzi ludzie.

Fakt, że osoby te są przeważnie bezobjawowymi pacjentami Covid-19, w połączeniu z ich intensywną aktywnością społeczną i zawodową zwiększa ryzyko przeniesienia wirusa na innych członków społeczności – powiedział minister.

Celem programu jest określenie, w jakim stopniu w danej społeczności znajdują się niezdiagnozowane osoby, szczególnie w wieku od 18 do 40 lat, aby zminimalizować możliwość dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.

Wyniki pomogą ministerstwu zdrowia podjąć odpowiednie decyzje, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ministerstwo zdrowia wzywa osoby z tej grupy wiekowej do wzięcia udziału w teście, gdy zobaczą jednostkę mobilną w pobliżu.

Dzięki między innymi takim działaniom ilość transmisji wewnętrznych na Cyprze na szczęście spada.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!