fbpx

10 nowych przypadków COVID 19 w tym aż 5 z Polski!

scientists in laboratory

Temat numer jeden w naszych cypryjskich polonijnych grupach (wrażliwa osoba proszone jest nie mylić z Polonia na Cyprze) to testy na lotniskach dla pasażerów z krajów kat A. 

Tak, możliwe że was też to spotka. Rząd postanowił zwiększyć liczbę testów na lotniskach. 

Dla podróżnych, przypominamy że maski obowiązkowe są w zamkniętych pomieszczeniach. 

Wstęp do lasu wzbroniony do 17 sierpnia z powodu zagrożenia pożarowego. 

A wiadomości z poniedziałku z Jednostki Nadzoru Epidemiologicznego Ministerstwa Zdrowia.

Wykryto 10 nowych przypadków wirusa SARS-CoV-II spośród łącznie 2619 przeprowadzonych laboratoryjnych badań diagnostycznych.

Sześć spraw dotyczy pasażerów przebadanych na lotnisku. Czterech polskich turystów – trzech przyjaciół – leciało tym samym samolotem z Polski, który przyleciał w niedzielę. Żaden nie wykazywał objawów. Piąty przypadek również przybył z Polski, ale innym lotem z innego miasta. Został wykryty podczas losowego testu jego lotu. Nie było żadnych objawów. Szósty podróżnik przybył ze Szkocji przez Londyn w sobotę. Ponownie, osobnik nie wykazywał żadnych objawów.

Dwa inne przypadki wykryto z inicjatywy prywatnej. Niedawno podróżował do Libanu. Przybyli na Cypr 3 sierpnia i wydaje się, że naruszyli warunki kwarantanny. Nie wykryto żadnych objawów. Druga osoba przystąpiła do testu bez żadnych objawów.

Jedna inna osoba jest powiązana z wcześniej potwierdzonym przypadkiem, podczas gdy kobieta została uznana za pozytywną przez laboratorium szpitala stanowego w ramach badań przedoperacyjnych. Ministerstwo powiedziało, że kobieta nie miała żadnych objawów.

Turcy cypryjscy ogłosili w poniedziałek osiem przypadków po 2280 testach. Całkowita liczba wykrytych na północy to 179. Cztery przypadki dotarły drogą lotniczą, a trzy drogą morską. Jednym był kontakt z wcześniej potwierdzonym przypadkiem. Całkowita liczba testów na północy sięgnęła 85 581.

Od czwartku Wielka Brytania zostanie przeniesiona do kategorii B, a po przyjeździe wymagany będzie negatywny test. Zostanie również nałożona siedmiodniowa kwarantanna w domu lub w hotelu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!