fbpx

Dziś mamy urodziny!

Dziś nasza Redakcja pije szampana i zajada się torcikiem. Są powody do świętowania, ale stracilibyśmy licencję na całe życie, jeśli nie podzielilibyśmy się z Wami tą informacją. A dotyczy to każdego, kto pomimo naszych wpadek, literówek, błędów stylistycznych i amatorskiego dziennikarstwa, wciąż zagląda na tę stronę.

CYPR24 MA DZIŚ URODZINY! TO NASZE PIĄTE URODZINY I NIE OSIĄGNĘLIBYŚMY TEGO BEZ WAS!

Serdecznie dziękujemy za wasze lajki, nielajki, krytykę. To dzięki nim wiemy co wam się podoba, a nad czym powinniśmy popracować. Complaint is a gift. To nasze motto.

Portal Cypr24 powstał w 2015 roku, nasza pierwsza publikacja ukazała się 30 kwietnia. Na początku nasze teksty publikowaliśmy głównie na Facebooku, teraz w mediach społecznościowych udostępniamy jedynie część informacji – wszystkie znajdziecie na naszej stronie.

Pierwsze logo portalu zaprojektowała Sylwia Maciejko z Nikozji. Logo zmieniało się kilkakrotnie, zresztą zobaczcie sami:


Na początku przygody medialnej współpracowaliśmy z blogerką Moniką Sen, której prace wciąż znajdziecie na naszej stronie, czy z Martą Marią Krupą, która obecnie jest samodzielna i prowadzi własną grupę na Facebooku. Specjalistyczne teksty w zakresie prawa podatkowego i finansów pisze dla nas także między innymi Cezary Zieniuk.

Cypr24.eu jako jedyne z polskich mediów na Cyprze figuruje na liście internetowych agencji informacyjnych Γραφείο Τύπου και Πληροφοριών czyli Biura Prasowego i Informacyjnego, pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Cypryjskiej. 

Współpracujemy z Ambasadą Rzeczypospolitej oraz Konsulatem w Nikozji, za naszym pośrednictwem polscy ojcowie z Nikozji informują o mszach w naszym ojczystym języku – prowadziliśmy nawet jedną transmisję na żywo ze mszy w Limassol.

Jesteśmy portalem informacyjnym skierowanym przede wszystkim do polskiej diaspory na Cyprze, ale nie tylko. Podpowiadamy jak kupić tańsze bilety lotnicze, opisujemy ciekawe miejsca, współpracujemy z czytelnikami i opisujemy ich historie na naszej stronie internetowej w sekcji INTERWENCJA, publikujemy także Wasze teksty w dziale OPINIE, między innymi artykuły kontrowersyjnej emerytki z Pafos Marii Różyckiej.

Cypr24 był już trzykrotnie patronem medialnym Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomysł wspólnego pomagania zainicjowała Agnieszka Georgiou i życzymy sobie, by ta tradycja trwała i w styczniu wszyscy się na niej spotkamy. Niezapomniane zdjęcia z imprezy w Limassol, w tym roku, zobaczyliście dzięki uprzejmości fotografa, Doroty Saran.

Dziś na FB śledzi nas prawie 5000 osób, choć polubień jest nieco mniej… Ale przecież nie musicie nas lubić – ważne, że czytacie. Znajdziecie nas też na Twitterze, Instagramie czy YouTube.

Z radością czytamy w innych portalach informacyjnych, wzmianki o Cypr24, jako źródło podania informacji. Jeden z naszych “wysłanników fotograficznych” z Nikozji, Mirosław Ptasznik, wziął, udział w transmisji na żywo emitowanej przez TVN24, nasza czarująca Dorota Dunaj udzieliła wywiadu dla telewizji Pogoni Szczecin, nasze materiały były emitowane w TV Polonia czy radio ESKA. Współpracujemy z Piotrem Labno, fotografem, którego produkcje często mogliście zobaczyć na naszej stronie. Przypomnijmy że pierwszą relację filmową dla polskich mediów, dotyczącą porwania samolotu w Larnace, cała Polska zobaczyła już kilka minut po zdarzeniu właśnie dzięki Piotrowi. 

Naszym najpopularniejszym w tym roku artykułem była informacja o wprowadzeniu godziny policyjnej na Cyprze – przeczytało go 117442 osób. Miesięcznie naszą stronę odwiedza około 295000 osób, a dziennie około strona cypr24.eu jest otwierana ponad 10000 razy. Statystycznie ta informacja trafi dziś do 6000 użytkowników. Zatem są powody do świętowania. (źródło danych: Google Analytics).

Dziękujemy że przeżywacie te chwile z nami.

A jeśli o kimś zapomnieliśmy, podpowiedzcie, przypomnijcie się nam. Z przyjemnością się pochwalimy i otworzymy kolejnego szampana.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!