5% hoteli spełnia wszystkie normy

Tylko 5% miejsc noclegowych na Cyprze spełnia normy opisane w obowiązujących przepisach

 Parlament zatwierdził przedłużenie okresu przejściowego w zakresie wydawania zezwoleń na hotele i obiekty zakwaterowania turystycznego.

Zgromadzenie Plenarne zatwierdziło przedłużenie okresu przejściowego do 31 grudnia 2025 r., gdyż w ciągu pięciu lat od 2019 r. do chwili obecnej, kiedy upływa termin uzyskania koncesji na prowadzenie działalności, z ogólnej liczby 841 eksploatowanych miejsc noclegowych tylko 43 jednostki, czyli 5,11% spełniły obowiązujące przepisy.

Przewodniczący parlamentarnej komisji ds. turystyki, poseł DISY Kyriakos Hatzigiannis, podczas swojego przemówienia na posiedzeniu plenarnym określił decyzję rządu o przyznaniu dodatkowego czteroletniego przedłużenia wydawania licencji na hotele i obiekty zakwaterowania turystycznego jako „niepoważną”.

„Z ponad 800 obiektów hotelowych i miejsc noclegowych około 40 spełniło wymogi.” – stwierdził mocnym tonem.

Odniósł się do decyzji komisji sejmowej, która została uwzględniona w projektowanej ustawie, aby wydłużenie okresu przejściowego zostało ograniczone do dwóch lat, pod warunkiem, że w tym czasie hotele spełnią wszystkie wymogi bezpieczeństwa, takie jak zabezpieczenie przeciwpożarowe oraz zezwolenia higieniczne dla klientów i ich pracowników.

W przypadku gdy hotele nie spełnia norm opisanych w ustawie w ciągu dwóch lat będą musiały płacić karę w wysokości 200€ dziennie.

Zastanawiające jest więc dlaczego hotele chwalą się różnymi certyfikatami ISO skoro nie spełniają zwykłych, cypryjskich norm.

Może warto zastanowić się czy hotele i inne miejsca noclegowe są po prostu bezpieczne.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading