4€ dopłaty za litr paliwa z północy

Celnicy spisują stan paliwa – jeśli tylko po nie jedziesz na północ zapłacisz karę!

Według urzędnika celnego, ci, którzy przejeżdżają na północ wyłącznie w celu zatankowania benzyny, muszą liczyć się z grzywną w wysokości 4 euro za litr.

Rzecznik departamentu celnego, George Constantinou, powiedział w czwartek, że wzmożone kontrole mające na celu zapobieżenie importowi paliwa z północy oznaczają, że celnicy na punktach kontrolnych kontrolują również samochody prywatne.

Twierdzi, że jeśli zostanie udowodnione, że osoba przejechała na północ wyłącznie w celu zdobycia benzyny, zostanie nałożona grzywna w wysokości 4 euro za litr.

Zauważyliśmy już, że kiedy urzędnik rejestruje szczegóły przeprawy – ilość paliwa i czas przeprawy – wiele osób zawraca i wyjeżdża bez przeprawy na północ” – powiedział Constantinou.

Jego komentarze wywołały zamieszanie, ponieważ pod koniec zeszłego miesiąca prezydent Nikos Christodoulides powiedział w tej sprawie, że „rozumiem, kiedy jest to do użytku prywatnego”. W swoich wypowiedziach w ubiegłym tygodniu rząd dał jasno do zrozumienia, że tankowanie na północy nie jest zabronione a nawet dozwolone jest przewiezienie dodatkowych 10 litrów w kanistrach.

Rzeczywiście, Constantinou powiedział, że chociaż skupiają się na komercyjnym charakterze nielegalnego importu paliw, sprawdzają również pojazdy prywatne. Niedawno rzecznik powiedział, że znaleźli 160 litrów benzyny przechowywanych w ośmiu kanistrach w sedanie.

Rzecznik podkreślił jednak, że „kontrolowane są również pojazdy prywatne i rejestrowane są szczegóły dotyczące tego, kiedy przejechały, tak aby po powrocie było jasne, że pojechały na północ tylko w celu zatankowania i bez żadnego innego powodu, aby nałożyć grzywnę”.

Na przykład, jeśli ktoś przejeżdża przez zaledwie kilka minut i dzięki kontrolom zostanie odkryte, że zatankował, to oczywiście nie ma to związku z rozporządzeniem w sprawie zielonej linii – dlatego jedynym powodem przekroczenia jest uniknięcie podatków od paliwa – powiedział Constantinou.

Dodał, że w takiej sytuacji nakładana jest kara pieniężna od ilości zakupionego paliwa.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!