47% wzrost liczby turystów z Polski

W przyszłym roku będą realizowane loty z Polski na Cypr aż z 11 miast – spodziewanych jest 300000 turystów z naszego kraju!

Jak już wcześniej pisaliśmy Wiceminister turystyki Kostas Koumis przebywał z oficjalną wizytą w Polsce podczas której spotkał się między innymi z przedstawicielami firm turystycznych i udzielił kilku wywiadów.

W jednym z nich powiedział, że zgodnie z aktualnymi danymi, w 2024 roku, na Cypr, przyjedzie ponad trzysta tysięcy turystów z Polski. Wyraził także oczekiwanie dalszej poprawy połączeń lotniczych między obydwoma krajami w nadchodzącym roku, przy czym przewidywane są regularne loty na Cypr z 11 różnych miast (prawdopodobnie miał na myśli 11 różnych połączeń). Minister podkreślił także, że firmy turystyczne planują uruchomienie dodatkowych rejsów czarterowych.

Osobiście dalszy rozwój polskiego rynku uważam za pewny – stwierdził Koumis. Ponadto z powściągliwym optymizmem spodziewamy się, że w przyszłym roku Polska osiągnie lub nawet przekroczy granicę 300 000 gości.

Podkreślił ponadto, że polski rynek turystyczny z roku na rok rośnie, stwierdzając, że „w tym roku nastąpił znaczny wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim, sięgający 47%., co zakończyło się liczbą 240 000 przyjazdów na koniec października”.

Zdaniem ministra, z danych dostępnych danych ministerstwa turystyki wynika, że Polacy są zadowoleni z wizyty na Cyprze i bardzo wysoko oceniają pobyt na wyspie.

Minister spotkał się także z organizacjami specjalizującymi się w alternatywnych formach turystyki, ze szczególnym uwzględnieniem turystyki sportowej.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!