fbpx

450 mandatów dziennie!

Do tej pory wysłano ponad 65000 mandatów za łamanie przepisów na podstawie zdjęć z fotoradarów.

Zgodnie z przekazanymi danymi przekazanymi do 30.09.22 zidentyfikowano 65 376 wykroczeń, za które nałożono pozasądowe kary pieniężne. Największa liczba mandatów dotyczy przekroczenia dozwolonej prędkości, choć równie ważne jest to, że duża liczba kierowców przejechała na czerwonym świetle, wiedząc, że na światłach są kamery.

Do 25.10.22 zarejestrowano około 125 000 incydentów. Spośród nich około 82 000 zostało wysłanych pocztą – dotyczą nie tylko spraw pozasądowych, ale także pism do firm, głównie dotyczących wyjaśnienia, kto prowadził pojazd należący do firmy i został zarejestrowany w chwili łamania przepisów.

Trwa instalacja nowych kamer stacjonarnych w sześciu miejscach, czterech w Nikozji i dwóch w Limassol.

Zmieniono pierwotne plany i kamery nie zostaną zamontowane obok Departamentu Policji w Nikozji będą umieszczone na alei Strovolos z jej skrzyżowaniem na alei Machira. 

W Nikozji kamery zostały już zainstalowane na alei Limassol na skrzyżowaniu w Armenii, na alei Griva Digeni na skrzyżowaniu na alei Prodromos oraz na skrzyżowaniu alei Makariou – Spyros Kyprianou i Digeni Akrita.

W Limassol kamery zostaną zainstalowane w dwóch miejscach: na skrzyżowaniu alei Arcybiskupa Makariou z Nikosem Pattichisem i skrzyżowaniu alei Agia Fylaxeos z Gladstonos.

Trwa także proces uruchamiania 20 fotoradarów mobilnych.

Zdaniem Departamentu Ruchu proces podłączania nowych fotoradarów potrwa minimum do końca roku – w momencie ich uruchomienia zostanie wydany specjalny komunikat prasowy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!