43 nowe przypadki koronawirusa na Cyprze

Ministerstwo zdrowia ogłosiło w poniedziałek 43 nowe przypadki koronawirusa, wykryte w 2558 testach laboratoryjnych.

Według ministerstwa 1577 testów laboratoryjnych dotyczyło pasażerów przybyłych na lotniska. Wśród tych testów wykryto cztery z poniedziałkowych nowych przypadków. Reszta nowych przypadków znalazła się wśród 981 testów laboratoryjnych przetworzonych z inicjatywy prywatnej, poprzez testy wśród specjalnych grup i laboratoriów szpitalnych.

Oznacza to, że jedna na 25 osób w społeczności, która została poddana testom, miała pozytywny wynik na wirusa – powiedział minister.

Wskazał również, że mniejsza liczba wynikała z faktu, że większość laboratoriów była zamknięta w niedzielę i nie pobierała żadnych próbek. Nie uzyskano również wyników z różnych programów badawczych, takich jak związek piłki nożnej i domy starców, ponieważ diagnostyka laboratoryjna próbek nie została zakończona.

Liczba pacjentów w szpitalach pozostaje wysoka i wynosi 19 pacjentów w szpitalu referencyjnym, w tym jeden na oddziale intensywnej opieki. Dwóch pacjentów znajduje się na oddziale szpitala ogólnego w Nikozji dla pacjentów z Covid-19, a kolejnych dwóch jest intubowanych na OIT.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading