fbpx

4. kolejne przypadki zachorowania na koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono cztery kolejne przypadki zachorowania na koronawirusa Covin-19. Wszyscy chorzy są Cypryjczykami.


Dwie osoby z gorączką przewieziono wprost z lotniska w Larnace – przyleciały z Wielkiej Brytanii, u dwóch kolejnych osób wirusa zdiagnozowano w Limassol – jedna z nich zgłosiła się objawami chorobowymi do szpitala w Limassol, druga natomiast przebywała w kwarantannie domowej – po wystąpieniu objawów chorobowych skontaktowała się z numerem 1420.

Cypryjskie władzy rozpoczęły poszukiwania osób, z którymi chorzy mogli się kontaktować. Już teraz jednak ministerstwo oświadczyło, że osoby te nie miały żadnych kontaktów z wcześniej zdiagnozowanymi pozytywnie osobami.

Ministerstwo apeluje do mieszkańców o nienadużywanie linii telefonicznej 1420. Linia służy do informowaniu o ewentualnych podejrzanych objawach chorobowych. Mieszkańcy dzwonią jednak z pytaniami, na które bez problemu można znaleźć w mediach i internecie. Zdarzają się przypadki informowania o kaszlącym sąsiedzie…


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!