fbpx

Telefon w polskiej sieci nie wysyła sms’ów – problem z infolinii

Postanowiliśmy uruchomić infolinię dla naszych Rodakòw na Cyprze. Pròcz pytań nam zadawanych, były osoby ktòre podpowiedziały nam kilka rzeczy, które postanowiliśmy wyjaśnić u źródła czyli w Ministerstwie Zdrowia. Bardzo dziękujemy.

Jeden z rozwiązanych dzięki Wam problemów to sms’y z numerów polskich – ich system nie przyjmuje.
Jak poinformowano nas w ministerstwie takie osoby, na przykład turyści ktòrzy z jakichkolwiek powodòw nie posiadają lokalnych numeròw, muszą postarać się o formularz B (opisaliśmy je szczegółowo tutaj). Tam wpisujecie powòd wyjścia i zaznaczacie swòj numer telefonu. W przypadku kontroli policji informujecie, że posiadacie telefon z innego kraju i system nie działa w tym wypadku. Z drugiej strony karta z numerem kosztuje 2€ w każdym czynnym jeszcze kiosku więc nie dramatyzujmy.

Animal party rozwiązało problem wychodzenia z psami – można z nimi wychodzić bez ograniczeń (taka jest decyzja Ministra Rolnictwa) i bez konieczności wysyłania sms’a z numerem 6. Warunek jest jednak taki, że musicie mieć dowód osobisty i psa. Musicie także przebywać w bliskiej okolicy domu.

Dowiedzieliśmy się też że system nie pozwala na wysłanie więcej niż jednej wiadomości. Jeżeli na przykład wyślecie sms’a z numerem 2 (wyjście do sklepu) nie dostaniecie już zgody na jogging (numer 6).

Będziemy was informować na bieżąco o wszystkich zmianach. Przypominamy, że Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalne numery telefonów pod którymi uzyskacie wszystkie niezbędne informacje: 22421745, 22495671, 22495666, 22421600.

Stay home. Stay safe. Zostańcie w domu.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!