fbpx

3500 uchodźców w Limassol

Urzędnicy zastanawiali się jak pomóc uchodźcom przebywającym w Limassol

Z inicjatywy burmistrza Limassol, w Pałacu Miejskim odbyło się spotkanie pod przewodnictwem burmistrza miasta, na którym odbyła się szeroko zakrojona dyskusja ze wszystkimi odpowiednimi urzędnikami miejskimi na temat skutków wojny na Ukrainie, które są obecnie widoczne w Limassol oraz skutki sankcji nałożonych przez Unię Europejską.

W spotkaniu wzięli udział urzędnicy miejscy, parlamentarzyści, radni miejscy, przedstawiciele rad adwokackich, OEB, przedstawiciele policji i banków a także inni urzędnicy. Przedstawiono różne poglądy i obawy, podczas gdy dokonano pierwszej oceny wpływu na społeczeństwo Limassol zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym.


W Limassol przebywa obecnie 3500 ukraińskich uchodźców, którzy szukają mieszkania, pracy oraz szkół dla dzieci.


W wypowiedziach burmistrz Limassol Nikos Nikolaidis stwierdził, że sytuacja w tej chwili jest płynna i nikt nie wie, jak się rozwinie, aby stworzyć pełny obraz. 

My, jako gmina Limassol, uważaliśmy, że powinna odbyć się pierwsza dyskusja, pierwsza ocena możliwych skutków dla społeczeństwa Limassol, zarówno pod względem gospodarczym, jak i społecznym.

Burmistrz zapowiedział, że w najbliższych dniach poinformuje właściwych ministrów o tym, co zostało przedstawione podczas dyskusji, a przede wszystkim o istniejących obawach. Podkreślił również, że nie zapadły żadne decyzje, jednak gmina jest skłonna współpracować z rządem lub jakimkolwiek innym organem w celu zapewnienia interesu naszego kraju.

Jak na razie populacja Limassol powiększyła się o 3500 osób – na rynku niestety mieszkań nie ma…


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!