fbpx

35. letnia Polka zatrzymana za “porzucenie” dzieci

Policja w Limassol aresztowała 35-letnią Polkę z Limassol, która zostawiła trójkę dzieci samych w domu i poszła do pracy.


Kobieta została aresztowana w niedzielę wieczorem po tym, jak zauważono siedmioletnią dziewczynę bawiącą się samotnie w parku w rejonie Omonia w Limassol. Osoba, która zobaczyła dziecko próbowała odprowadzić dziecko do domu, niestety nie mogąc znaleźć jej rodziców, zabrała dziecko na najbliższy posterunek policji – taką informację podała Cypryjska Agencja Informacyjna.

Funkcjonariusze policji ustalili miejsce zamieszkania dziecka. W jego domu zastano dwójkę rodzeństwa dziewczynki w wieku 13. i 2. lat.

Kobieta została postawiona dzisiaj przed sądem. Wyjaśniła, że musiała iść do pracy i właśnie z tego powodu dzieci zostały na kilka godzin same w domu.

Sąd zdecydował o zwolnieniu kobiety warunkowo z aresztu po złożeniu osobistej gwarancji w wysokości 20000€. Zakazał jej także opuszczania kraju, zobowiązał ją także do meldowania się na komisariacie policji trzy razy w tygodniu. Kobiecie postawiono grozi porzucenia dziecka poniżej 2 roku życia oraz narażenie dziecka na ryzyko utraty życia lub zdrowia.

Pierwsza rozprawa ma odbyć się we wtorek 15 grudnia 2020 roku.

Z tego co udało nam się ustalić, sprawą interesują się organizacje pozarządowe, które będą próbowały pomóc kobiecie. Dzieci są pod opieką rodziny.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!