30€ za wejście na basen w Nikozji

Od pięciu lat zamknięty jest basen publiczny w Nikozji a te komercyjne żądają nawet 30€ za wejście

Miejski basen w Nikozji zostanie otwarty dla publiczności dopiero w przyszłym roku – powiedziała we wtorek rzeczniczka gminy Petrina Kakoulli.

W rozmowie z Cyprus Mail przyznała, że ​​zakończono już pierwszy etap prac remontowych na basenie i basen publiczny znów jest gotowy do użytku.

Ponieważ jednak drugi basen dla zawodników i niektóre budynki gospodarcze nadal przechodzą remont, basen publiczny został w całości zarezerwowany dla sportowców na okres letni.

Porozumienie o takiej właśnie treści zostało podpisane przez ustępującego burmistrza Nikozji Constantinosa Yiorkadjisa i prezesa Cypryjskiej Organizacji Sportowej Yiannisa Ioannou.

Kontrakt to pozytywna informacja dla sportowców uprawiających sporty wodne, oznacza on jednak piąty rok z rzędu, w którym mieszkańcy Nikozji przez cały sezon letni będą pozbawieni miejskiego basenu .

Basen został po raz pierwszy otwarty w 1989 r., a następnie zamknięty podczas pandemii Covid-19, kiedy rozpoczął się remont o wartości 6,5 mln euro.

Całkowita przebudowa obiektów basenu była absolutnie konieczna, ponieważ infrastruktura została zbudowana w latach 80. XX wieku i od tego czasu nie była poważnie modernizowana  – pisano przed rozpoczęciem remontu

Mieszkańcy mogą korzystać z basenów hotelowych: w Cleopatrze w centrum miasta pobierana jest opłata za korzystanie z basenu w wysokości 14 euro za osobę dziennie, natomiast hotel Hilton w Engomi pobiera opłatę w wysokości 30 euro za osobę dziennie.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading