Przekręt „3 The Soul”

Miało być jak w latach poprzednich – super impreza na plaży, rejs statkiem i wielka tygodniowa impreza. W reklamowaniu wydarzenia pomagało logo Pafos jako europejskiej stolicy kultury a także filmy pokazujące jak świetnie wszyscy się bawili w latach poprzednich. Zresztą, zobaczcie sami:

Bądźmy szczerzy cena 7. dniowego karnetu wstępu nie była wysoka – 180£ (można było zapłacić nawet w dwóch ratach). Wstęp na 3 dni imprezowania kosztował 150£, więc wszyscy kupowali ten 7. dniowy. W końcu różnica nie była wielka a impreza o 4 dni dłuższa. Dodatkowo można było wykupić transfer z lotniska specjalnymi autobusami. Miały podobno być świetnie oznaczone i dowozić do jednego ze wskazanych hoteli. Hotele też zresztą były tak wskazane, aby ich cena była atrakcyjna. Należało wpłacić zaliczkę rezerwacyjną a resztę (tak zapewniał organizator) płaciło się na miejscu. Specjalny rabat był odliczany po okazaniu biletu wstępu na imprezy. Same zalety. Wystarczyło wykupić sobie lot na Cypr i bawić się do upadłego.

Coś jednak nie wyszło.  Po przylocie na lotnisko w Pafos nikt na nich nie czekał mimo tego, że z kart kredytowych pobrana już została opłata za transfer do hotelu w wysokości 25£. Hotele i owszem przyjmowały swoich gości – nie oferowały jednak żadnych rabatów o których była mowa na angielskiej stronie. Ludzie przylecieli i zaczęli szukać miejsc imprezowania. One jednak pozostawały puste. Co poszło nie tak?

Okazało się, że już za imprezowanie w poprzednim roku Brian i Emma Norman nie zapłacili ani pensa. Hotel, który organizował widoczne na filmie imprezy w ubiegłym roku uzyskał nakaz zapłaty w wysokości 25151€ – na tyle właśnie opiewał rachunek. Nikt go nie zapłacił więc hotel zgłosił wyłudzenie a policja wystawiła europejski i międzynarodowy list gończy za właścicielami firmy. Brytyjska policja poinformowała, że para opuściła swój dom w Liverpoolu i przeprowadziła się w nieznane miejsce. Współpracownik pary w nieoficjalnej rozmowie z dziennikarzami powiedział, że małżeństwo sprzedało cały swój dobytek i mieszka teraz na północnym Cyprze…

Pieniądze zniknęły. Chyba już nikt nie widzi szansy na ich odzyskanie. Strony na Facebooku, Instagramie już zostały zablokowane. Ale spokojnie, strona w internecie dalej działa i daje możliwość zakupienia karnetu na przyszły rok…

W przyszłym roku ma wystąpić super gwiazda – Janet Kay jedna z najlepszych brytyjskich artystek reggae starszego pokolenia.

Swoją drogą ciekawe ile osób już wpłaciło…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading