3 miliony euro za błąd szpitala

Sąd Rejonowy w Pafos przyznał bezprecedensowo wysokie odszkodowanie w pozwie złożonym przez osobę, która została niepełnosprawna z powodu zaniedbań przypisywanych lekarzom ze Szpitala Ogólnego w Nikozji.

W sumie suma wyniosła około 3 milionów euro z tytułu trwałego kalectwa 39. letniego byłego instruktora i mistrza olimpijskiego sportu judo. Tragedia rozegrała się w 2009 roku.

Sąd w Pafos przyznał:

  • 1 000 000 € odszkodowania
  • 517 179 € zadośćuczynienia
  • 359 760 € odszkodowania na przyszłe koszty opieki powoda i utratę przyszłych zarobków

Oznacza to, że zasądzono łączną kwotę 1 876 939 EUR plus 8% odsetek od 2009 r. do chwili obecnej, co daje całkowitą kwotę odszkodowania około 3 000 000€.

W wyroku Sądu stwierdzono również:

Pewne jest, że długa i całkowicie nieuzasadniona zwłoka w poddaniu powoda operacji w dniu 29 marca 2009 r. niestety doprowadziła do ucisku mózgu skutkującego trwałym uszkodzeniem.
I jest oczywiste, że gdyby operacja została przeprowadzona szybko i w odpowiednim czasie, to w bardzo dużym odsetku, bo ponad 90%, stan powód zostałby wyleczony.

Katastrofa medyczna mistrza judo rozpoczęła się 24 marca 2009 roku, kiedy ówczesny młody mistrz judo doznał udaru mózgu. Został zabrany przez ojca do szpitala ogólnego w Pafos i tego samego dnia ze względu na swój stan został przewieziony do szpitala ogólnego w Nikozji.

Po ocenie został przewieziony na Oddział Intensywnej Terapii i poddany obserwacji. Trzy dni później zaobserwowano pogorszenie stanu neurologicznego powoda i zdaniem biegłych lekarzy, gdyby został on niezwłocznie poddany operacji, można by uniknąć pogorszenia.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading