fbpx

Ruszają przygotowania do WOŚP na Cyprze

Do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostało zaledwie 70. dni. W tym roku, cypryjskim sztabem kieruje dotychczasowa organizatorka finałów WOŚP w Pafos, Agnieszka Jędrusik – Mbarga.

Ten finał będzie inny. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że znane doskonale z lat poprzednich imprezy w największych cypryjskich miastach po prostu będą musiały wyglądać inaczej. Nie oznacza to jednak wcale, że finał będzie gorszy i uda nam się pobić kolejne rekordy. A na co w tym roku zbierane będą pieniądze?

Tym razem Fundacja będzie zbierać na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał z głową – takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” fundacja wraca do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, zbierano środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi – zakończył się on wynikiem 14 milionów dolarów, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. W ostatnich latach fundacja dostaje bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta.

Finał na Cyprze zostanie zorganizowany po raz czwarty. Jeżeli chcecie czynnie uczestniczyć w jego organizacji skontaktujcie się bezpośrednio z Agnieszką ([email protected]) – uzyskacie u niej więcej informacji gdzie i jak możecie wspomóc organizatorów.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!