28.06.2020 wybierzemy Prezydenta RP

Jak dotychczas rok 2020 pełen jest zawirowań i chaosu, niestety uległy też temu też wybory prezydenckie w Polsce. Pomysłów było sporo, od wyborów korespondencyjnych po hybrydowe. Drukowanie kart do głosowania niezgodnie z prawem i zmiany kandydatów w ostatniej chwili, obrzucanie się łajnem przez partię rządzącą i opozycję czyli typową wojenkę polsko-polską. 

Sejm swoje Senat swoje. 

Na tych zawirowaniach najbardziej ucierpiała Polonia, która nie mogła dotrzeć na głosowanie do ambasad z uwagi na obowiązujące w wielu krajach obostrzenia!

I w końcu po długich przepychankach I skandalach mamy datę!

28.06.2020 odbędzie się pierwsza tura oczywiście nie obyło się bez kontrowersji. Poprawka zgłoszona przez Senat dającą konsulowi nie mniej niż 9 dni na wysłanie pakietu wyborczego, została uchylona przez Sejm, więc będzie to nie mniej niż 6 dni.

Weźmiesz udział w głosowaniu?

Loading ... Loading ...


Tutaj wkraczamy na ziemię Cypryjska, nawet jeśli możemy udać się osobiście do ambasady w Nikozji (nie wszystkie kraje zniosły restrykcje) na pewno znajdą się osoby, które chciały by zagłosować korespondencyjnie, a znając realia i szybkość poczty cypryjskiej nasz głos nie dotrze nawet na drugą turę wyborów. 

Pozostaje nam teraz czekać na oficjalne dokumenty od Konsula RP w Nikozji i już będziemy mogli się zgłaszać…

A potem hurtowo jedziemy do Nikozji…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!