fbpx

26% mieszkańców Cypru nie chce szczepionek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Według najnowszego badania Eurobarometru Cypr ma największy w całej Unii Europejskiej odsetek osób, które nie chcą się zaszczepić.

Na podstawie wyników Eurobarometru, przeprowadzonego od lutego do marca, 26% respondentów na Cyprze stwierdziło, że nigdy nie zostanie zaszczepionych, co stanowi ponad dwukrotność średniej UE wynoszącej 12%


Cztery na 10 osób na Cyprze stwierdziło, że zaszczepią się, ale w późniejszym etapie, a 16 procent stwierdziło, że zostanie zaszczepionych kiedyś w 2021 roku – jest to najniższy wynik spośród wszystkich krajów członkowskich UE dla których średnia wyniosła 45%


Badanie wskazuje również na wzrost obaw o obecny stan gospodarek narodowych: 69% Europejczyków uważa, że ​​sytuacja jest obecnie „zła”, a 61% obawia się, że gospodarka ich kraju wyzdrowieje po pandemii dopiero w 2023 roku lub później. Respondenci cypryjscy wydają się nieco bardziej pesymistyczni – 63%. twierdzi, że ​​gospodarka odrodzi się w 2023 r. lub później, a 76% uważa, że ​​obecna sytuacja jest zła.

Na pytanie „w jakim stopniu są Państwo zadowoleni ze środków podjętych przez Unię Europejską w walce z pandemią koronawirusa?” prawie połowa Europejczyków (49%) stwierdziła że źle, 43% stwierdziło, że są zadowoleni, pozostali nie mają zdania na ten temat. Na Cyprze prawie połowa respondentów (49 procent) stwierdziła, że ​​jest zadowolona ze sposobu, w jaki Unia Europejska radziła sobie z pandemią, w przeciwieństwie do 46% które stwierdziły, że nie.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!