fbpx

26 Finał WOŚP

Po raz pierwszy w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jeden ze sztabów będzie mieścił się na Cyprze a dokładniej w Larnace. Sztab jest odpowiedzialny za całą zbiórkę podczas finału. To do niego właśnie będą wpływały pieniądze z całej wyspy. Organizowane są już imprezy w Larnace, Pafos i Ayia Napie – wciąż czekamy na chętnych z Limassol i Nikozji.

Sztab w Larnace został już wpisany oficjalnie na stronę internetową WOŚP (https://www.wosp.org.pl/final/sztaby), oto zrzut z ekranu:

Przypominamy, że jeśli chcecie się zgłosić do udziału w finale musicie przesłać na adres: [email protected] następujące informacje:

  • zdjęcie,
  • imię i nazwisko,
  • email,
  • pesel,
  • data urodzenia,
  • nr telefonu,
  • adres zamieszkania
  • miejsce pracy z adresem lub szkoła.

Wszystkie te dane są konieczne do wystawienia identyfikatorów i zamówienia puszek. Należy się spieszyć, gdyż każdy wolontariusz musi posiadać swój własny, imienny identyfikator. Podobnie jest z puszkami. Puszka kwestarska jest jednorazowa i nie można jej otwierać opróżniać i ponownie zapełniać. Zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają do polskich szkół na terenie Cypru lub same osoby prowadzące te szkoły. Liczy się udział a nie kwota.

W finale zbierane będą pieniądze potrzebne do zakupu urządzeń do leczenia noworodków. Oto co powiedział Jurek Owsiak podczas konferencji prasowej:

W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe – wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Przypomnijmy, że w ostatnim finale zebrano dokładnie 105 570 801,49 zł.

Mamy nadzieję, że w tym roku, również dzięki nam mieszkającym na Cyprze ta kwota się powiększy. Pieniądze będą zbierać wolontariusze będą także organizowane liczne akcje z których całkowity dochód zostanie przekazany na konto orkiestry.

Przypominamy, że wielki finał odbędzie się 14 stycznia 2018 roku.

Działajmy razem.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!