fbpx

25€ miesięcznie na cmentarz

Jak wczoraj ogłosili przedstawiciele gminy Larnaka każde gospodarstwo domowe w gminie będzie obciążone opłatą w wysokości 25€ na utrzymanie nowego cmentarza w Tersefanou. Nowy podatek będzie pobierany przez najbliższe 10 lat!

Co najciekawsze, opłata będzie pobierana na podstawie ustawy o cmentarzach, ale nie będzie w żaden sposób refundowana. Nadal miejsce na cmentarzu będzie kosztować 1000€ mieszkańców gminy a 1700€ pochodzących z innych regionów a chcących zaznać wiecznego odpoczynku w Larnace.

Skąd pomysł na nową opłatę. Okazuje się, że budżet miasta i gminy świeci pustkami a miasto musi w jakiś sposób zrealizować nałożone na nie zadania. Jak powiedzieli przedstawiciele gminy opłata pokryje wykup ziemi, uzbrojenie terenu w sieć elektryczną i kanalizacyjną a także pomoże w bieżącym utrzymaniu.

Jak twierdzą władze gminne opłata jest obowiązkowa. Będzie pobierana także od właścicieli grobów w innych miejscach w tym położonych poza jurysdykcją gminy.

Wszyscy, którzy nie zgadzają się z opłatą mogą się od niej odwołać do końca października, a w przypadku odrzucenia odwołania mogą złożyć skargę do MSW.

Naszym zdaniem to trochę dziwna ta opłata. Płacić 3000€ tylko po to aby nic z tego nie mieć? Czemu nazywane jest to opłatą a nie po prostu podatkiem? Być może dlatego, że podatek musiałby być przegłosowany przez parlament.

Jednym słowem mieszkańców Larnaki czeka podwyżka czynszów!


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!