25000 opóźnionych spraw sądowych

Prezes Sądu Najwyższego powiedział, że należy znaleźć sposób na przyspieszenie wymierzania sprawiedliwości – blisko 25000 spraw jest od dwóch lat opóźnionych.

Jest to priorytet Sądu Najwyższego i należało znaleźć sposób, aby wczoraj przyspieszyć wymierzanie sprawiedliwości – powiedziała Persefoni Panayi podczas prezentacji budżetu sądownictwa na 2022 r.


Wymiar sprawiedliwości na Cyprze nie jest wyjątkiem. W wielu krajach na świecie na zakończenie spraw czeka się latami.
Tutaj zdarza się jednak, że od momentu złożenia pozwu do pierwszej rozprawy czeka się dwa lata.


Rząd przedstawił projekty ustaw reformujące powolny wymiar sprawiedliwości na wyspie. Obejmują one tworzenie sądów wyspecjalizowanych, zatrudnianie dodatkowych sędziów oraz cyfryzację.

Dzięki reformom i zmianom, które są już wdrażane, sprawiedliwość na Cyprze będzie nie tylko wymierzana właściwie i sprawiedliwie, ale w rozsądnym czasie – dodała pani prezes

Z raportu przygotowanego przez koordynatora ds. reform Sądu Najwyższego, który został ukończony w lipcu ubiegłego roku, wynika, że ​​na koniec 2020 r. 24777 spraw przed sądami rejonowymi było opóźnionych od ponad dwóch lat.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Odszkodowania za opóźnione loty >>>

Odwołania cywilne i kwestie prawne (pytania) do Sądu Najwyższego na koniec roku liczyły 3524, apelacje rewizyjne przed plenum pięcioosobowym sięgnęły 322 oraz 753 do rozpoznania przez skład trzyosobowy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!