fbpx

25 potwierdzonych przypadków koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że potwierdzono 25 nowych przypadków wirusa SARS-CoV-II w ciągu ostatnich 24 godzin. Wśród potwierdzonych przypadków znajduje się 10. piłkarzy klubu Nea Salamina z Famagusty.

Jeden z piłkarzy przybył 14 września na Cypr z Angoli przez Portugalię i Austrię. Zgodnie z procedurami bezpieczeństwa przetestowano cały zespół (59. osób) – wyniki były negatywne. Zdecydowano się jednak na powtórzenie 15. testów u zawodników – w 10. przypadkach dały wynik pozytywny.

Zgodnie z protokołem bezpieczeństwa, mecz musi zostać przełożony, jeśli czterech graczy z tej samej drużyny uzyska wynik pozytywny na obecność Covid-19 w okresie siedmiu dni. W związku z tym odwołano mecz z Doxa. Drużyny z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa muszą przetestować wszystkich swoich graczy w ciągu 24 godzin.

Potwierdzono także 9 przypadków w wyniku śledzenia kontaktów osób u których wcześniej potwierdzono zakażenie a także 6 przypadków zakażenia na podstawie 482 testów przeprowadzonych na próbkach pobranych z inicjatywy prywatnej.

Całkowita liczba potwierdzonych przypadków zakażenia na Cyprze wynosi obecnie 1580. Sześciu pacjentów jest obecnie leczonych w szpitalu ogólnym Famagusta, z których jeden znajduje się na oddziale intensywnej terapii. Na oddziale intensywnej terapii w Nikozji General Hospital przebywa także jedna osoba.

Minister zdrowia Constantinos Ioannou wezwał opinię publiczną do stosowania się do wszystkich protokołów bezpieczeństwa. Wyraził zaniepokojenie rosnącą liczbą przypadków Covid-19 obserwowanych w ciągu ostatnich kilku dni. W mediach społecznościowych minister wezwał również młodych ludzi do działania jako tarcza dla starszych i bardziej wrażliwych członków społeczeństwa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!