fbpx

2300 zgłoszeń we FixCyprus

Od 27 września działa aplikacja FixCyprus , dzięki której obywatele mają możliwość informowania Wydziału Robót Publicznych o napotkanych problemach na sieci drogowej.

Inżynier Wykonawczy Departamentu Robót Publicznych, Aristotelis Savva , gościł w piątek (18.11) na w programie Offsite on Air i wstępnie odniósł się do działania aplikacji, podkreślając, że do tej pory w sumie zostało wysłanych  2300 zgłoszeń o problemach na drogach, głównie w Nikozji i Limassol.

FixCyprus rozpoczął działalność pod koniec września. Obywatele, gdy znajdą usterkę w sieci drogowej, mogą zrobić jej zdjęcie i wysłać do FixCyprus – wyjaśnił Savva.

W związku ze stosowaną procedurą, po otrzymaniu zgłoszeń, są one następnie przesyłane do odpowiedniego działu w celu zarządzania i korekty. 

Jeśli jest to droga , za którą odpowiada Departament Robót Publicznych , to Departament ten dokona naprawy . Coś podobnego dotyczy również problemów , za które odpowiadają gminy. Jeśli np. uszkodzony właz zostanie zgłoszony do firmy telekomunikacyjnej , to firma wykona naprawę. 

W stosunku do harmonogramów, jak wspomniał Savva, zgłoszenia mają pewną kolejność i napraw można dokonać w ciągu 2-3 dni lub nawet kilku godzin. 

Od końca września do dziś za pośrednictwem aplikacji FixCyprus wpłynęło łącznie 2300 zgłoszeń o problemach w sieci drogowej , z czego większość dotyczyła Nikozji i Limassol. W rzeczywistości podkreśla się, że w aplikacji jest ponad 4800 zarejestrowanych użytkowników . 

Departament Robót Publicznych informuje, że 15% usterek już zostało naprawionych,  25% zostało zaplanowanych , a 40% zostało wysłane do innych właściwych organów w celu zarządzania .

W odniesieniu do tego, jakich problemów dotyczą zgłoszenia przesyłane przez obywateli, Savva przekonywał, że dotyczą one głównie zniszczeń: nawierzchni jezdni, chodników, studni, wiat przystankowych. Są też doniesienia o wyciekach wody, zalaniach, uszkodzeniach sygnalizacji świetlnej i oświetlenia ulicznego.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!