22813 osób otrzymało pierwszą dawkę szczepień

W okresie od 27 grudnia do 5 lutego w całym kraju zaszczepiono 32837 osób szczepionką Pfizer-BioNTech.

Spośród nich 22813 osób w wieku powyżej 80 lat otrzymało pierwszą dawkę. Kolejnych 10024 pracowników służby zdrowia oraz rezydentów i pracowników domów opieki otrzymało obie dawki szczepionki. Jak podało ministerstwo, rozpoczęły się już szczepienia drugą dawką osób powyżej 80 roku życia, a wizyty są planowane natychmiast po otrzymaniu pierwszej dawki.

Obywatelom należącym do grupy wiekowej, która ma pierwszeństwo w szczepieniach, zaleca się umówienie wizyty w najbliższym dostępnym przedziale czasowym, aby zapewnić ciągły przepływ w ośrodkach szczepień – napisano w komunikacie ministerstwa

Od soboty dostępnych jest 10058 spotkań dla osób powyżej 80 roku życia, które nie mogły się jeszcze zaszczepić. Jednostki mobilne wykonują również szczepienia w odległych obszarach. W międzyczasie szczepienia są kontynuowane w szpitalach prywatnych i państwowych oraz domach opieki.

Ministerstwo powtórzyło, że jego celem jest zaszczepienie w tym miesiącu osób powyżej 75 roku życia pierwszą dawką, a także pracowników służby zdrowia.

Jednocześnie, zgodnie z zaleceniami komitetu, który został utworzony w celu określenia priorytetów grup szczególnie narażonych, rozpocznie się szczepienie osób należących do określonych grup o podwyższonym ryzyku poważnych chorób.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!