2100 uchodźców przybędzie jutro do Limassol

Port w Limassol czeka na 2100 osób ewakuowanych z Izraela, TUS wstrzymuje loty, do Larnaki przybywa 1000 uchodźców.

Port w Limassol znajduje się w pełnej gotowości , ponieważ realizowany jest plan ewakuacji drogą morską na Cypr tysięcy Izraelczyków i obcokrajowców.

Jutro statek wycieczkowy Rhapsody of the Seas ma zakotwiczyć w porcie , który od przedwczoraj stał na kotwicowisku w Limassol po odwołaniu dwóch zaplanowanych rejsów , których portem wyjścia była Hajfa .

Jednocześnie wszystkie zaangażowane służby prowadzą niezbędne przygotowania i działania, aby w niedzielny wieczór (15.10) przybił do portu statek, na którym w drodze z Hajfy znajduje się około 2100 osób. Tego samego dnia ma przypłynąć także statek wycieczkowy MSC Sinfonia.

TUS Airways  poinformował o zawieszeniu wszystkich lotów do i z Tel Awiwu ze skutkiem od soboty 14 października. Decyzja ta dotyczy lotów pomiędzy Tel Awiwem a Larnaką, Pafos, Atenami i Heraklionem.

Wczoraj do portu w Larnace przybył statek wycieczkowy przewożący około 1000 pasażerów. Statek wycieczkowy zacumował w porcie w Larnace około godziny 12:40 i trwały przygotowania do przyjęcia i pomocy pasażerom w oparciu o postanowienia krajowego planu „Estia”, zapewniającego im bezpieczny i sprawny przejazd na lotnisko w Larnace w celu repatriacji.

Gdy pasażerowie opuścili statek wycieczkowy, około 150 Izraelczyków, którzy przybyli na Cypr z różnych krajów europejskich, weszło na pokład statku, aby wrócić do Izraela. Statek wycieczkowy, który latem zazwyczaj obsługuje trasę Hajfa–Larnaka, powróci do Hajfy w sobotę, przywożąc dodatkowych pasażerów.

Władze Cypru zapewniły, że wyspa jest gotowa przyjąć zarówno Izraelczyków, jak i Palestyńczyków.

Minister spraw zagranicznych Constantinos Kombos podczas piątkowego spotkania z ambasadorem Izraela w Nikozji Orenem Anolikiem potwierdził silną solidarność Cypru z Izraelem.

Kombos napisał na X
Podczas spotkania z ambasadorem Orenem Anolikiem jednoznacznie potępiłem niewyobrażalne barbarzyństwo terrorystów Hamasu i powtórzyłem silną solidarność Cypru z Izraelem. Miałem także okazję przekazać kluczowe przesłania wynikające z moich bieżących kontaktów z partnerami regionalnymi.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading