20323 osób zaszczepionych dwiema dawkami szczepionki

Cypr podał ponad 64500 szczepionek na koronawirusa, osiągnięty został także unijny cel zaszczepienia 80% pracowników służby zdrowia.

Na Cyprze 44239 osób otrzymało pierwszą dawkę, natomiast 20323 otrzymały obie dawki i są w pełni zaszczepione. Program szczepień przebiega sprawnie w dziewięciu ośrodkach szczepień na całej wyspie. W marcu ma zostać dostarczone około 160000 dawek szczepionek.


Cypr jest bliski osiągnięcia jednego z podstawowych celów w zakresie wyszczepialności osób starszych – zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród krajów UE, które podały co najmniej pierwszą dawkę osobom powyżej osiemdziesiątki. Rozpoczęto także szczepienia grup wysokiego ryzyka przez jednostki mobilne osób.


Obecnie we wszystkich okręgach działa dziewięć ośrodków szczepień z 20 załogami. Uruchomione centra szczepień mogą podawać preparat nawet 15000 osobom dziennie.

Jak informuje dowództwo Baz Brytyjskich, od 1 marca rozpoczęte zostaną szczepienia w jednostkach zgodnie z harmonogramem ustalonym przez rząd Wielkiej Brytanii.

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading