fbpx

202 potwierdzone zakażenia SARS-CoV-2 na Cyprze

Przed chwilą poinformowano o 202 potwierdzonych przypadkach covid19 na Cyprze. Potwierdzone przypadki pochodzą z 4966 przeprowadzonych testów na całej wyspie.

Pracownicy zespołu śledzącego kontakty zakażonych nie są już w stanie szybko ustalać ewentualnych kontaktów osób zakażonych. Ministerstwo potwierdza, że niepokojąco zwiększa się ilość zajętych łóżek w szpitalach.

Ministerstwo poinformowało, że w zeszły czwartek w szpitalu referencyjnym było pięciu pacjentów, w piątek dziesięciu, kolejnych sześciu zostało przyjętych do szpitala w sobotę. Troje pacjentów jest w innych szpitalach, a dwie osoby pozostają intubowane na oddziale intensywnej terapii. Ministerstwo podało, że kolejnych osiem osób zostanie przyjętych jeszcze dziś do szpitala referencyjnego.


Ministerstwo poinformowało o następujących źródłach zakażeń:

  • 474 próbek pobranych w ramach procesu śledzenia kontaktów dotyczących już potwierdzonych przypadków zidentyfikowano 42 przypadki.
  • Z 1894 próbek pobranych z inicjatywy prywatnej zidentyfikowano 126 przypadków.
  • Spośród 1129 próbek pobranych w ramach kontroli pasażerów i repatriantów zidentyfikowano 2 przypadki.
  • Spośród 295 próbek pobranych z Laboratoriów Mikrobiologicznych Szpitali Ogólnych zidentyfikowano 7 przypadków.
  • Spośród 288 próbek pobranych w ramach programu skierowań lekarzy osobistych i kontroli grup specjalnych za pośrednictwem Poradni Zdrowia Publicznego zidentyfikowano 1 przypadek.
  • Z 1 próbki pobranej w ramach programu kontroli struktury imigracyjnej zidentyfikowano 1 przypadek.
  • Spośród 306 próbek pobranych w ramach programu kontroli laboratoryjnej prowadzonego w wioskach prowincji Larnaka i Famagusta, zidentyfikowano 8 przypadków.
  • Na 338 próbek pobranych w trakcie losowania przeprowadzonego przez KOP w stowarzyszeniach uczestniczących w jego wydarzeniach, zidentyfikowano 4 przypadki.
  • Spośród 216 próbek pobranych w ramach programu badań laboratoryjnych przeprowadzonych w domach opieki i innych obiektach zidentyfikowano 1 przypadek.

Zdaniem przedstawicieli ministerstwa zdrowia, sytuacja na Cyprze stopniowo osiąga czarny scenariusz:

Prawdopodobnie znajdujemy się w najbardziej krytycznym momencie pandemii i jakikolwiek wzrost liczby przyjęć do szpitala nieuchronnie doprowadzi do najgorszego scenariusza i niestety zaczniemy liczyć ofiary, co jest zdecydowanie niepożądane – napisano w komunikacie

Mamy nadzieję, że tak się nie stanie i wprowadzone środki okażą się skuteczne.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!