200 dzieci bez reumatologa

Rodzice są zrozpaczeni: jedyny reumatolog dziecięcy odszedł na emeryturę i nie ma lekarza tej specjalizacji na Cyprze

Reumatolog dziecięcy, który pracował w szpitalu w Nikozji odszedł na emeryturę i w chwili obecnej nie ma żadnego lekarza tej specjalizacji na Cyprze. Jest jeden lekarz dla dorosłych tej specjalizacji ale nie praktycznie możliwości aby zajął się młodymi pacjentami.

I co równie ważne – reumatolog dla dorosłych przyjmuje jedynie… prywatnie.

Od miesięcy wiedziano, że ​​reumatolog dziecięcy szpitala Makarios odejdzie na emeryturę i niestety nie zadbano o jego terminowe zastąpienie – w tej chwili dzieci zostaną bez lekarza i niestety nikt nie ponosi za to odpowiedzialności – powiedziała prezes Cypryjskiego Stowarzyszenia Reumatologów Andri Foka

Na problem od dawna zwracali uwagę rodzice dzieci chorych na reumatyzm, którzy pisali pisma zarówno do Ministerstwa Zdrowia, OKPYPY, jak i do Obserwatorium Praw Pacjenta Cypryjskiej Federacji Stowarzyszeń Pacjentów.

Minister Zdrowia, jak przygotował pismo, które wczoraj wysłał do OKYpY z prośbą o informacje w tej sprawie i ogłoszenie wolnego stanowiska w sprawie naboru lekarza specjalizującego się w reumatologii dziecięcej.

Z punktu widzenia OKYPY, jak informuje Philenews, planowane jest ogłoszenie stanowiska w przyszłym tygodniu, jednak nie ma wielkich szans na znalezienia lekarza.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading