fbpx

1€ za wodospad Kritou Terra

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

1€ to nie jest dużo – pomoże jednak zadbać o okolice wodospadu

„Od 1 czerwca zarząd społeczności postanowił wprowadzić niewielką opłatę w wysokości 1 euro, aby dostać się do wodospadów, a my desperacko potrzebujemy tych pieniędzy na utrzymanie tego obszaru. Nie mamy więcej funduszy na dalsze opiekowanie się tym obszarem, więc musieliśmy to zrobić” – powiedział w środę Cyprus Mail Dervis Charalambous, przywódca społeczności Kritou Terra.

Ponadto wprowadzono również bilet parkingowy w wysokości 2 € dla osób posiadających pojazdy.

„Musieliśmy zrobić miejsce parkingowe na górze, ponieważ wjazd do wodospadów samochodem jest zbyt niebezpieczny, a jeśli wozy strażackie potrzebują dostępu, muszą być dla nich wolne. Jest wynajmowany przez społeczność od kościoła” – powiedział
„Jesteśmy małą i starzejącą się społecznością i po prostu nie możemy sobie pozwolić na ciągłe płacenie za odwiedzających”.


Od 1 czerwca okolice odwiedziło około 5000 osób – opłaty pokryją koszty utrzymania czystościDotychczas wygenerowany dochód to 2600 euro. Zebrane pieniądze zostaną również przeznaczone na budowę toalet, kiosku, wody i prądu, co będzie kosztować około 350 000 euro.

Nawet 50000 rocznie co roku schodzi do maleńkiej wioski i jej popularnego wodospadu, odkąd w 2014 r. ułatwiono publiczny dostęp do pierwszego wodospadu. Obejmuje to drogę odpowiednią dla samochodów i usianą piknikami stoły i doły grillowe. Ścieżka przyrodnicza do drugiego została oczyszczona kilka lat później i szybko pojawiła się sława.

1€ za wspaniałe zdjęcia na Instagramie czy Facebooku to nie jest chyba za dużo…


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!