1€ za 30 minut parkowania

W centrum Pafos, 30 minut parkowania to koszt 1€! Właściciele restauracji protestują.

Początkowo wydawało się, że system inteligentnego parkowania w Pafos będzie działał świetnie – wszystkim proponowane rozwiązania bardzo się podobały. Kierowcy dzięki specjalnej aplikacji mogą znaleźć miejsce w którym bez problemu mogą zostawić swój samochód.

Bądźmy szczerzy – teraz miejsc parkingowych zrobiło się jakby więcej – jest po prostu gdzie auto zostawić i udać się na zakupy.

Niestety, pojawiają się głosy, że nie wszystkie strefy parkowania zostały właściwie oznaczone.

Z całą pewnością problemem dla biznesów prowadzonych przy nadmorskiej promenadzie jest włączenie nadmorskiej alei Poseidonos do strefy C, która przewiduje opłatę w wysokości jednego euro za 30 minut parkowania.

Biznesmeni twierdzą, że na nadmorskim bulwarze Kato Pafos, sercu obszaru turystycznego, ci, którzy przechodzą, robią to tylko po to, by usiąść w ośrodkach rekreacyjnych. Dlatego, jak zauważają, parkowanie przez 30 minut to kompletna głupota, bo nikt nie pójdzie na kawę ani na jedzenie na pół godziny – to po prostu im wystarczy. 

Podobnie jak w przypadku obszarów w centrach handlowych, powinno być zapewnione dwugodzinne parkowanie, nawet jeśli ustalono kwotę większą niż jedno euro za godzinę. Klient, który wybiera się na kawę czy kolację, nie może stresować się odnawianiem czasu parkowania co pół godziny, tym bardziej, gdy po 20 minutach system zaczyna wysyłać ostrzegawcze smsy na telefon komórkowy użytkownika. – twierdzą

Gmina Pafos szacuje, na podstawie swoich badań i planów, że dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii inteligentnego parkowania, która działa w pełni od kilku tygodni, dochody władz miejskich z parkowania w granicach gminy wzrosną w 2023 r. do miliona euro rocznie – do tej pory korzyści z miejskich miejsc parkingowych mieszczą się w przedziale 200-300 tysięcy euro.

Projekt instalacji i utrzymania inteligentnego systemu zarządzania parkingami obejmuje zarządzanie 3300 miejscami parkingowymi na zorganizowanych przestrzeniach oraz miejscami parkingowymi za pomocą czujników w każdym miejscu. Czujnik podziemny rozpoznaje, że pojazd zaparkował w określonym miejscu i wysyła odpowiedni sygnał do systemu zarządzania. 

System rozpoznaje, czy stosowna opłata została uiszczona elektronicznie, a jeśli nie, po kilku minutach wysyłany jest sygnał do policji drogowej gminy Pafos, że pojazd został zaparkowany w określonym numerze miejscu, za które stosowna opłata nie została uiszczona.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading