fbpx

1789 przypadków na południu, 762 na północy

Całkowita liczba przypadków koronawirusa wynosi obecnie 1789 na obszarze Republiki Cypryjskiej. Na obszarach okupowanej okupowanej północy (Turecka Republika Cypru Północnego) zarejestrowano do tej pory 762 pozytywne przypadki.

Cypryjskie Ministerstwo Zdrowia ogłosiło w piątek 17 nowych przypadków koronawirusa przy 2412 wykonanych testach.  Aż 14 przypadków pozytywnych uzyskano w wyniku śledzenia kontaktów aktywnych przypadków.

  • 7 osób znaleziono w wyniku śledzenia tylko jednej rodziny, której sprawa została ogłoszona w czwartek, 1 października.
  • 2 przypadki to uczniowie prywatnej szkoły w Limassol.
  • 1 pochodzi z  klubów piłkarskich Ethnikos Achnas i jest pracownikiem zespołu.
  • 2 przypadki to członkowie rodziny przypadku ogłoszonego w miniony wtorek (uczeń gimnazjum Linopetra).
  • 2 przypadki to członkowie rodziny sprawy ogłoszonej 29 września, a kolejne 2 osoby są członkami rodziny piłkarza Ethnikos Achnas(sprawa ogłoszona 26 września).
  • 1 przypadek pochodzi z badań przeprowadzonych przez laboratoria państwowego szpitala. Pacjent miał gorączkę w czwartek wieczorem i odwiedził szpital w Larnace.
  • 2 osoby przyjechały z zagranicy( Londyn-Larnaka i Berlin-Pafos).

Dziewięć osób jest leczonych w szpitalu w Famaguście. Cztery osoby znajdują się na oddziale intensywnej terapii. Jedna osoba jest intubowana na oddziale intensywnej terapii w Nikozji.

W piątek po południu Ministerstwo Zdrowia ogłosiło dodatkowe środki dla okręgów Larnaka i Famagusta na kolejne dwa tygodnie, w ramach działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ogłosiło również nowy program testów dla 3000 osób w wioskach w dystryktach, w których wzrosła liczba przypadków. Dodatkowe testy mają na celu kontrolowanie szybkości rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy będą ukierunkowane na podstawie danych epidemiologicznych i rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych w ciągu najbliższych dni.

Na północy, zamieszkanej przez społeczność Turków cypryjskich, odnotowano w piątek tylko 1 nowy przypadek z 1446 wykonanych testów. Był to kontakt osoby przebywającej na kwarantannie.

Obecnie istnieje 68 aktywnych przypadków. 14 osób przebywa w ośrodku pandemicznym. Do tej pory z powodu wirusa na okupowanych obszarach zmarły 4 osoby.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!