fbpx

17 kolejnych zachorowań, 110000 wysłanych sms’ów

Ministerstwo zdrowia potwierdziło 17 kolejnych przypadków koronawirusa – w sumie, na południu zachorowało 179 osób.
Trzy nowe potwierdzone przypadki dotyczą osób, które powróciły na Cypr, 10 osób miało kontakt z innymi potwierdzonymi przypadkami a sposób zarażenia pozostałych osób jest badany.

Na południu zmarło w sumie 5 osób, TRNC potwierdziło śmierć jednej osoby – niemieckiego turysty, i w sumie 61 zachorowań.

Statystycznie najwięcej zachorowań jest notowanych w Nikozji i Pafos (27%), Larnace (21%), Limassol (14%) i Famaguście (7%).

Dobra wiadomość jest taka, że potwierdzono całkowite wyleczenia u 15 osób.

Specjaliści ostrzegają, że nadchodzące dni mają kluczowe znaczenie dla kontroli wirusa, i ostrzegają, że sytuacja może łatwo wymknąć się spod kontroli, jeśli zakaz ruchu nie będzie ściśle przestrzegany. Instrukcje są bardzo proste: zostańcie w domach!

Mieszkańcy nadal nadużywają zezwoleń na ruch, powiedział minister spraw wewnętrznych Nicos Nouris, dodając, że nie wykluczył jeszcze bardziej restrykcyjnych ograniczeń. Powiedział, że mogą zostać wprowadzone ograniczenia dotyczące liczby wysyłanych wiadomości tekstowych, które osoba będzie mogła wysłać na numer 8998 w celu uzyskania pozwolenia na opuszczenie domu i zmiany w drukowanych formularzach.
Zdaniem Philenews, w ciągu zaledwie 24. godzin wysłanych zostało ponad 110000 sms’ów z prośba o zezwolenie na wyjście z domu. Zdaniem portalu, wielu mieszkańców Nikozji tłumnie ruszyło na sobotnie zakupy oraz wybrało się na wycieczki poza miasto.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!