1500€ miesięcznie za licencję taksówkarza

Aby jeździć na Cyprze taksówką trzeba mieć licencję za którą trzeba zapłacić nawet 1500€ miesięcznie!

Taksówkarz podobno ma rajskie życie. Biorąc pod uwagę ceny, które ostatnio zostały wprowadzone na Cyprze z cała pewnością tak jest.

Na Cyprze taksówkarz musi mieć licencję. Może ją nawet kupić albo pożyczyć, ale musi mieć.

Z tego, co odnotowano na posiedzeniu Komisji Transportu Parlamentu, zdarzają się przypadki, w których właściciele taksówek podwyższają kwotę wynajmu licencji z 800 do 1500 euro, czyli o kwotę prawie dwukrotnie większą niż dotychczas płacili kierowcy.

Przedstawiciele taksówkarzy zwrócili się do Parlamentu z prośbą o znalezienie natychmiastowego rozwiązania problemu. Jednocześnie w imieniu Departamentu Urzędu ds. Licencjonowania zgłoszono, że istnieje również problem dotyczący przenoszenia licencji na taksówki. Jak zauważono, są właściciele, którzy sprzedają pozwolenia za 100 tys. euro – licencje te kiedyś zostały przyznane przez państwo za darmo lub za symboliczną opłatą.

Przedstawiciel firmy taksówkarskiej w Limassol zauważył, że w mieście istnieje poważny problem, wynikający z ogromnej potrzeby, jaka istnieje w związku z rozwojem, jaki nastąpił w ostatnich latach w mieście. 

„Nie ma taksówek i kierowców, przez co wiele osób ucieka się do jazdy bez licencji co jest nielegalne ” – powiedział.

Projekt ustawy mającej na celu walkę z piractwem, przedłożony parlamentowi przez Ministerstwo Transportu, przewiduje karę w wysokości 700 euro za pierwszy przypadek wykrycia osoby nielegalnie przewożącej pasażerów, a następnie 1500 euro.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading