15000 grzywny za nielegalny tytoń

Cypryjscy celnicy wystawiają mandaty za papierosy, tytoń a także jogurty i olej

Na 69-letniego mężczyznę i 50-letnią kobietę, u których stwierdzono posiadanie nieopodatkowanych wyrobów tytoniowych, nałożono karę w wysokości 15 000 euro.

Produkty obejmowały 109 paczek papierosów elektronicznych, 19 paczek papierosów, dwie paczki i dziesięć pudełek tytoniu oraz pewną ilość tytoniu do fajki wodnej.

Według policji „zaobserwowano obie osoby jadące samochodem polną drogą w Athienou, jadąc z okolic Louroujina, wkrótce po godzinie 16:30”.

Oprócz wyrobów tytoniowych policja znalazła portfel, torebkę, dwie torby na ramię, trzy paski biodrowe i butlę z gazem chłodniczym o wadze 12 kilogramów, które skonfiskowano z samochodu pary.

Policja twierdzi, że para przyznała się, że kupiła przedmioty na północy.

Tymczasem 50-letni mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 1700 euro po tym, jak na przejściu granicznym w Ayios Dhometios znaleziono go z nieopodatkowanymi wyrobami tytoniowymi, jogurtem i olejem.

Według policji w samochodzie mężczyzny znajdowało się 12 paczek papierosów, pięć paczek papierosów elektronicznych, a także 25 słoików jogurtu i czterolitrowe opakowanie oleju, które rzekomo zakupiono na północy kraju.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading