13. Polaków w cypryjskiej piłce nożnej

Z Polaków grających w piłkę nożną na Cyprze można stworzyć drużynę polonijną

Okazuje się, że Polacy nie tylko pokochali Cypr jako turyści ale także coraz więcej Polaków gra tutaj w piłkę nożną. I to zawodowo.

Dzięki pomocy TestynaCyprze.pl udało nam się ustalić, że aż trzynastu Polaków trenuje i gra zawodowo na Wyspie Afrodyty we wszystkich ligach. Mamy swoich reprezentantów zarówno w pierwszej jak i w 5. lidze piłki nożnej.

W pierwszej lidze grają Karol Struski i Mariusz Stepiński (Aris Limassol), Mateusz Taudul (Othellos Athienu) a także w Ethnikos Achnas Patryk Lipski.

Kogo jeszcze spotkamy na cypryjskich boiskach?

Patryk Prus i Aleks Wiśniewski grają w Ermis Aradippu, Kacper Chorążka w Asil Lysa, Kamil Bielikow w Enad Polis – to gracze drugiej ligi.

W niższych ligach także nie brakuje Polaków.

Wiktor Walczak i Miłosz Kapica grają w Aspis Pyla, Patryk Zubek w Omonia Psevda, Sebastian Jarosz w Anagennisi Derynias a Maciej Zając w Frénaros FC 2000.

Polacy nie tylko grają ale także trenują innych. Świetnym przykładem jest trener bramkarzy w AEL Limassol w futsalu (dawniej używana w Polsce oficjalna nazwa piłka nożna halowa pięcioosobowa lub potocznie halówka) Ryszard Wróblewski.

Czas w takim razie stworzyć polską reprezentację na Cyprze…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading