fbpx

13 nowych przypadków COVID-19 na Cyprze!

W ciągu trzech ostatnich miesięcy Cypr notował jednocyfrowe i zerowe przypadki koronawirusa – wczoraj po raz pierwszy potwierdzono 13 nowych zakażeń, w tym aż 7 w Limassol.

Według cypryjskiej agencji informacyjnej, minister zdrowia Constantinos Ioannou zwołał nadzwyczajne spotkanie, które odbędzie się w czwartek rano, zespół epidemiologiczny w celu oceny sytuacji i rozwoju w ciągu ostatnich kilku dni. W piątek zaplanowano również spotkanie komitetu doradczego z prezydentem Nicosem Anastasiadesem.

Rząd zdecydował o przeprowadzeniu 3000 losowych testów na koronawirusa, a gmina Limassol zgodziła się na przeprowadzenie dodatkowych 5000 testów na okolicznych mieszkańcach po gwałtownym wzroście liczby przypadków. W sumie w Limassol, w ciągu najbliższych dni zostanie przeprowadzonych 6000 testów.

2000 testów zostanie przeprowadzonych przez mobilne centra pobrań wśród mieszkańców miasta – punkty pobrań zostaną ustawione na placu Gregori Afxentiou przed biurem okręgowym Limassol oraz w okolicach molo, 3000 zostanie natomiast wśród osób pracujących w obszarach, w których gromadzi się wiele osób, takich jak supermarkety i restauracje.

Chcemy podjąć działania na czas, aby uniknąć ewentualnego wybuchu epidemii… Limassol jest drugim co do wielkości miastem na Cyprze, które charakteryzuje się dużą liczbą turystów, dlatego musimy być bardzo ostrożni

Z naszych obserwacji jasno wynika, że turyści kombinują jak mogą aby dostać się na Cypr bez obowiązkowych testów. Osoby, które mieszkają w krajach, z których przyjazd jest zakazany także bez problemu dostają się na Cypr.

Wielu Polaków, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii doleciało do Polski i bez problemu na Cypr przyjechało na wakacje. Nie podali w Cyprus Flight Pass, że przebywali w kraju kategorii C jakim jest wielka Brytania. W tym wypadku kłamstwo ma krótkie nogi – ministerstwo zdrowia zapowiedziało współpracę ze służbami granicznymi innych krajów w celu sprawdzenia historii podróży.

Podobnie dzieje się zresztą z obywatelami Rosji, Ukrainy, Bułgarii czy Rumunii – przyjeżdżają do krajów kategorii A (np. Polski) i bez problemu na Cypr wjeżdżają.

Cypr musi dokładniej sprawdzać Cyprus Flight Pass bo okazuje się, że nic on nie daje a przyjezdni kłamią w nim jak tylko mogą!


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!