fbpx

125 nowych inteligentnych skrzyżowań

Czekają nas kolejne gigantyczne korki?


Osiemdziesiąt nowych systemów zostanie zainstalowanych w Nikozji, a 45 w Limassol.

W najbliższych dniach rozpocznie się procedura przetargowa na 125 inteligentnych systemów sygnalizacji świetlnych, które zostaną rozmieszczone w kluczowych punktach Nikozji i Limassol w celu ułatwienia przepływu ruchu – powiedział minister Yiannis Karousos.

Rozmawiając z reporterami po wydarzeniu Objawienia Pańskiego w Ayia Napa, Karousos powiedział, że 125 punktów będzie kontrolowanych przez czujniki i sztuczną inteligencję i „będzie się ze sobą komunikować”, aby określić przepływ ruchu.

Powiedział, że coś podobnego zostało wypróbowane na rondzie Ayia Fyla w Limassol i zdaniem ekspertów zmniejszyło to korki o ponad 50 procent.

Karousos powiedział, że wyboru punktów instalacji dokonał wydział robót publicznych we współpracy z policją.

W przeciwieństwie do fotoradarów, ta wola nie jest programem pilotażowym – powiedział minister.
To kompletne rozwiązanie oparte na dostępnych statystykach.

Nowe światła są częścią ogólnego planu z innymi elementami mającymi na celu zmniejszenie korków w miastach.

Z naszego, redakcyjnego punktu widzenie potrzebne jest także przeszkolenie kierowców. Być może kierowcy byliby bardziej zadowoleni z inteligentnego rozwiązania gdyby wszyscy stosowali się do koloru świateł na sygnalizatorach.
Wjeżdżanie na rondo przy czerwonym lub bardzo późnym żółtym świetle, zajmowanie niewłaściwych pasów jezdni czy blokowanie innych kierowców z całą pewnością nie przyniesie zamierzonych skutków i rozładowania korków.
A tak to właśnie na dzień dzisiejszy wygląda na rondzie Agia Fila.


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!