123 km/h po Nikozji

To z całą pewnością była niebezpieczna prędkość – 123 km/h na Anexartisias w Nikozji

Trzech kierowców stanie przed sądem w czwartek po tym, jak policja drogowa przyłapała ich na przekraczaniu.

Dwóch z nich jechało ulicą Anexartisias w Nikozji w środę między 22:10 a 23:20 z odpowiednio 110 i 123 kilometrami na godzinę.

Zostali zatrzymani i przewiezieni na najbliższy posterunek policji, po czym zostali zwolnieni na podstawie wezwania sądowego.

Trzeci incydent miał miejsce na autostradzie Nikozja – Larnaka w środę o godzinie 21:30, gdzie złapano osobę przekraczającą prędkość 180 kilometrów na godzinę w pobliżu zjazdu Koshi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 100. Został zabrany na komisariat policji w Aradippou.

Sąd rejonowy w Larnace nakazał mu zapłacenie grzywny w wysokości 900 euro. Ponadto zatrzymano mężczyźnie prawo jazdy na 20 dni i dodano mu siedem punktów.

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków, obrażeń i ofiar śmiertelnych na naszej sieci drogowej, ponieważ zmniejsza zdolność kierowców do reagowania na sytuacje awaryjne lub nieprzewidziane – czytamy w oświadczeniu policji.
Ścisłe egzekwowanie ograniczeń prędkości na naszych drogach jest priorytetem dla policji. Codzienne kontrole drogowe są przeprowadzane w celu zapobiegania tak poważnym wykroczeniom drogowym.

Całe szczęście nic nikomu się nie stało…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading