SeoHost.pl

1200€ to wynagrodzenie ratownika w karetce

Aż trudno w to uwierzyć, że ratownik medyczny w karetce zarabia 1200€ miesięcznie

Jest nas 70 osób, większość z nas to głowy rodzin. Od 2011 roku jesteśmy w skali A2. Otrzymujemy 1200 euro miesięcznie – tymi słowami przedstawiciel Stowarzyszenia Załóg Pogotowia Ratunkowego Michalis Aresti zwrócił się do posłów Komisji Zdrowia.
Jesteśmy jednym z najlepiej wyszkolonych ratowników na świecie i jednym z najniżej opłacanych ratowników na świecie.

Mamy 20 dzień miesiąca, mam czworo dzieci i do końca miesiąca zostało mi 60 euro – powiedział
Wszyscy jesteśmy w tej samej sytuacji. Zastanawialiśmy się nad strajkiem, ale nie jest to możliwe. Jeśli to zrobimy, życie ludzkie będzie zagrożone lub nawet utracone .

Jak powiedział Aresti ratownicy są w tej chwili w martwym punkcie, gdyż rejestracja ich zawodu i utworzenie rejestru zawodowego jest częścią projektu ustawy dotyczącej ogólnego funkcjonowania pogotowia ratunkowego, który w wyniku nieporozumienia, jakie powstało między ministerstwami finansów, i Zdrowia, pozostaje w martwym punkcie.

Prosimy jedynie, aby ta część projektu ustawy, która nas dotyczy, została wyłączona z projektu ustawy i aby trafiła do parlamentu jako niezależna. Dzięki działaniu rejestru my także będziemy mogli ubiegać się o skalę A5 do naszego wynagrodzenia.

Niektórzy ratownicy są zdesperowani i chcą rzucić pracę bo nie są w stanie utrzymać rodziny. Jak dodał przedstawiciel ratowników nie mogą patrzeć dzieciom w oczy. 

Syn pyta mnie, dlaczego nie zmieniam pracy. Nie, bo widziałem, jak ludzie umierali na moich rękach. Chcę pomóc ocalić jak najwięcej ludzi. W czasie pandemii wszyscy nazywaliście nas niewidzialnymi bohaterami, a my żartowaliśmy między sobą i mówiliśmy, że jesteśmy niewidzialnymi bohaterami, którzy wyruszają, by walczyć z niewidzialnym wrogiem .

Krzyk rozpaczy ratowników zszokował parlamentarzystów Komisji Zdrowia , którzy natychmiast zobowiązali się do skierowania pisma do Ministra Zdrowia z prośbą o oddzielenie przepisów dotyczących rejestracji zawodu od projektu ustawy regulującej ogólnie funkcjonowanie karetek pogotowia. 

Czy to pomoże?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!