fbpx

12 osób z nową, brytyjską odmianą wirusa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Nowy wariant koronawirusa zidentyfikowany w Wielkiej Brytanii został znaleziony na Cyprze – poinformowało w niedzielę ministerstwo zdrowia po zakończeniu testów na osobach z Wielkiej Brytanii.

Testy zostały przeprowadzone przez Instytut Neurologii i Genetyki (CING) na 19 osobach, które przyjechały z Wielkiej Brytanii i uzyskały pozytywny wynik na koronawirusa. Stwierdzono, że dwanaście z nich zostało zakażonych nowym wariantem, VOC 202012/01.

Testy przeprowadzono w ramach ogólnoeuropejskiego programu nakreślonego przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

Próbki zostały wysłane do CING wszystkich osób, które przybyły z Wielkiej Brytanii i były pozytywne od czasu ogłoszenia nowego wariantu w Wielkiej Brytanii, od 20 grudnia i piętnaście dni wcześniej.

Spośród 19 próbek pobranych od osób przybyłych między 6 a 20 grudnia, dwanaście było pozytywnych dla nowego szczepu.

Ministerstwo Zdrowia stwierdziło, że nowy wariant jest powiązany ze zwiększonym wiremią, szybszym rozprzestrzenianiem się i wyższą szybkością transmisji. Uważa się, że jest przynajmniej częściowo za obecnym wzrostem liczby obserwowanym w Europie i wyższym poziomem hospitalizacji.

ECDC wezwało do ścisłego przestrzegania środków ochrony osobistej i zwiększenia liczby badań wśród ludności pracującej.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!