12 osób odpowiedzialnych za śmierć 15. latka

Przeciwko 12. osobom zostanie wszczęte postępowanie karne w związku ze śmiercią nastoletniego chłopca we wrześniu 2019 roku

Prokurator generalny Giorgos Savvides ogłosił, że po dokładnym przestudiowaniu ustaleń śledczych, których jego poprzednik wyznaczył do wszczęcia śledztwa w sprawie okoliczności, które doprowadziły do ​​samobójstwa 15-letniego Stylianosa, postanowiono postawić przed sądem 12 osób.


Chłopiec został znaleziony martwy we wrześniu 2019 roku przez ojca na rodzinnej farmie w powiecie Nikozja. Rodzina doświadczała skrajnej biedy, problemów psychologicznych i przemocy domowej.


„To był tragiczny przypadek, który zszokował nas wszystkich” – powiedział Savvides, wyrażając nadzieję, że społeczeństwo już nigdy nie będzie świadkiem czegoś podobnego.

Powiedział, że na razie nie będzie więcej informacji na temat procedury ścigania i wezwał do niesądzenia potencjalnych winnych tragedii w myśl zasady: „każdy jest niewinny, dopóki sąd nie udowodni mu winy”.

Dochodzenie dotyczyło możliwych przestępstw przeciwko wszystkim zaangażowanym osobom, w tym pierwszym respondentom, takim jak funkcjonariusze policji i pracownicy opieki społecznej i zostało wszczęte przez byłego prokuratora generalnego Costasa Cleridesa kilka miesięcy po potępiającym raporcie rzeczniczki praw obywatelskich na temat okoliczności śmierci Stylianosa.

W swoim raporcie z listopada 2019 r. rzecznik praw obywatelskich stwierdziła, że ​​policja i służba opieki społecznej nie rozpoznały przemocy psychicznej, jakiej ojciec użył wobec Stylianosa, ani schematu brutalnego zachowania wobec jego matki. Powiedziała, że ​​urzędnicy opieki społecznej zajmujący się tą sprawą wykazali „całkowite zaniedbanie karne” i prawdopodobnie ponoszą odpowiedzialność karną za jego śmierć. Powiedziała również, że funkcjonariusze policji zostali również uznani za winnych naruszenia przepisów policyjnych po tym, jak nie poinformowali odpowiedniego wydziału o przemocy domowej.


foto: Twitter


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!