fbpx

12 osób odpowiedzialnych za śmierć 15. latka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Przeciwko 12. osobom zostanie wszczęte postępowanie karne w związku ze śmiercią nastoletniego chłopca we wrześniu 2019 roku

Prokurator generalny Giorgos Savvides ogłosił, że po dokładnym przestudiowaniu ustaleń śledczych, których jego poprzednik wyznaczył do wszczęcia śledztwa w sprawie okoliczności, które doprowadziły do ​​samobójstwa 15-letniego Stylianosa, postanowiono postawić przed sądem 12 osób.


Chłopiec został znaleziony martwy we wrześniu 2019 roku przez ojca na rodzinnej farmie w powiecie Nikozja. Rodzina doświadczała skrajnej biedy, problemów psychologicznych i przemocy domowej.


„To był tragiczny przypadek, który zszokował nas wszystkich” – powiedział Savvides, wyrażając nadzieję, że społeczeństwo już nigdy nie będzie świadkiem czegoś podobnego.

Powiedział, że na razie nie będzie więcej informacji na temat procedury ścigania i wezwał do niesądzenia potencjalnych winnych tragedii w myśl zasady: „każdy jest niewinny, dopóki sąd nie udowodni mu winy”.

Dochodzenie dotyczyło możliwych przestępstw przeciwko wszystkim zaangażowanym osobom, w tym pierwszym respondentom, takim jak funkcjonariusze policji i pracownicy opieki społecznej i zostało wszczęte przez byłego prokuratora generalnego Costasa Cleridesa kilka miesięcy po potępiającym raporcie rzeczniczki praw obywatelskich na temat okoliczności śmierci Stylianosa.

W swoim raporcie z listopada 2019 r. rzecznik praw obywatelskich stwierdziła, że ​​policja i służba opieki społecznej nie rozpoznały przemocy psychicznej, jakiej ojciec użył wobec Stylianosa, ani schematu brutalnego zachowania wobec jego matki. Powiedziała, że ​​urzędnicy opieki społecznej zajmujący się tą sprawą wykazali „całkowite zaniedbanie karne” i prawdopodobnie ponoszą odpowiedzialność karną za jego śmierć. Powiedziała również, że funkcjonariusze policji zostali również uznani za winnych naruszenia przepisów policyjnych po tym, jak nie poinformowali odpowiedniego wydziału o przemocy domowej.


foto: Twitter


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!