12 lat więzienia i do 100000 grzywny za przemyt ludzi

Przemyt ludzi na Cypr to problem z ktòrym Cypr boryka się od lat. 

Przemytnicy biorą około 1000 euro za osobę, a złapani na gorącym uczynku, z samej tylko usługi są w stanie zapłacić karę. Cypr nie radzi sobie z uchodźcami, z papierkową robotą dotyczącą spraw azylowych, zapewnieniem pracy dla uchodźcòw oraz zasiłkòw dla ich rodzin. Cypr dodatkowo utrudnia podjęcie pracy uchodźcom, co  prowadzi do zatrudniania taniej siły roboczej. Brak systematyczności w przeprowadzaniu kontroli w zakładach pracy, prowadzi do samowolki. Dodatkowo „znajomości” i przekupni urzędnicy, nie wròżą jakiejkolwiek poprawy.

Tak na marginesie, Cypr nie radzi sobie nawet z systemem opieki społecznej dla swoich obywateli, więc może mądre głowy myślą że zatrzymanie fali uchodźcòw i kary dla przemytnikòw rozwiążą ten problem? 


Parlament zagłosował za wzmocnieniem prawa przeciwko przemytnikom ludzi i instytucjom edukacyjnym, które ułatwiają „pozorowany” wjazd uczniów do Republiki.


Być może najbardziej zauważalną zmianą jest to, że teraz ludzie, którym płaci się za transport innych osób przez morze w niebezpiecznych warunkach – ze względu na niebezpieczny lub przepełniony statek – nie będą już po prostu stawać w obliczu wykroczenia, ale zamiast tego będą podlegać karze do 12 lat w więzienie i / lub grzywna do 100 000 euro.

Górny limit grzywien i kar więzienia został zwiększony dla osób fizycznych lub instytucji edukacyjnych, które zapewniają dokumenty rzekomym studentom, umożliwiając im tym samym łatwy dostęp do Cypru – co zdaniem władz jest nadużyciem programu wiz studenckich.

Prawo nie było aktualizowane od jakiegoś czasu i jako takie zostało zmienione z jednego roku więzienia i grzywny w wysokości 1000 funtów cypryjskich odpowiednio do dwóch lat i 10 000 euro.

Jeżeli obywatel państwa trzeciego systematycznie nie przychodzi na lekcje lub całkowicie rezygnuje z zajęć, właściciel lub kierownik instytucji edukacyjnej musi teraz również poinformować o tym władze w ciągu dwóch miesięcy. Podczas dyskusji nad projektem, przewodnicząca komisji spraw wewnętrznych Izby, Eleni Mavrou, podkreśliła, że ​​zwykłe wzmocnienie prawa bez jego egzekwowania nie przyniesie rezultatòw


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading