112932 osoby na Cyprze mają broń

Cypr zajmuje 7 miejsce na świecie pod względem ilości broni na mieszkańca.

Na Cyprze jest 169989 zarejestrowanych broni myśliwskich należących do 112932 osób, według danych przekazanych dziennikowi Phileleftheros przez rzecznika policji Christosa Andreou. Na Cyprze na 100 mieszkańców przypada 34 sztuk broni palnej, co plasuje między Finlandią (32,4) a Kanadą (34,7). Daleko na szczycie są Stany Zjednoczone z wynikiem 120,5 na mieszkańca

Pomimo wysokiego odsetka prywatnych posiadaczy broni, Cyprowi oszczędzono jak dotąd najgorszego: w czasie pokoju masowe strzelaniny są u nas nieznane. Co kilka miesięcy zdarzają się niestety incydenty rodzinne, które zbyt często skutkują strzelaninami, głównie z broni myśliwskiej, chociaż w grę wchodzą również karabiny wydane przez armię.

Rzecznik policji powiedział, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat dokonano 18 zabójstw z premedytacją związanych z użyciem broni – z czego siedem w Nikozji, cztery w Limassol, cztery w Larnace, dwa w Famaguście i jedno w Pafos.

Aby otrzymać pozwolenie na broń, wnioskodawca musi mieć ukończone 18 lat i posiadać orzeczenie sądu lub państwowej rady lekarskiej że nie jest uważany za niebezpiecznym dla siebie i porządku publicznego.

Niektórzy eksperci w dziedzinie broni palnej sugerują, że szeroko zakrojone szkolenie młodych mężczyzn z obsługi broni pomogło w walce z nadużyciami.

Rzecznik policji wyjaśnił, że od 2017 r. policja jest informowana drogą elektroniczną o wszelkich istotnych wyrokach skazujących wydanych przez sądy pod zarzutami, które dyskwalifikują posiadaczy licencji na broń.

Czujecie się na Cyprze bezpieczni?


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!