11000 mandatów do anulacji

Okazuje się, że wybrana w przetargu firma wcale nie jest tak doskonała…

Od 1.01.2022 do chwili obecnej wykonano 78 627 zdjęć z ośmiu kamer, co jest uważane za wyjątkowo dużą liczbę. do wczoraj 36 tys. mandatów jest już doręczonych lub jest w trakcie obsługi. Okazuje się jednak, że firma obsługująca kamery chce anulowania około 11 tys. mandatów. 

Jak poinformowała firma, w przypadku wielu z tych anulacji numery rejestracyjne pojazdów są niewidoczne, zdjęcia lub filmy nie są wystarczająco wyraźne, pojazd nie został prawidłowo sfotografowany część z nich to także pojazdy uprzywilejowane np. karetki pogotowia a także pojazdy służb dyplomatycznych i konsularnych.

Minister transportu podkreśla, że firma zarządzająca kamerami do tej pory nie otrzymała żadnych płatności – główny powód to niedotrzymanie terminów oraz problemy z wystawianiem mandatów.

W obecnej formie system kamer drogowych pozostaje tylko z czterema stacjonarnymi i czterema mobilnymi jednostkami zainstalowanymi pod koniec zeszłego roku, pomimo początkowych planów zakładających 110 jednostek – z których 90 będzie stacjonarnych, a 20 mobilnych.

W związku z potężnymi opóźnieniami, zdecydowano o pozostaniu w fazie pilotażowej do końca czerwca.

Faza pilotażowa rozpoczęła się 25 października 2021 r. i miała potrwać tylko trzy miesiące – przy czym pierwsza faza po tym okresie miała trwać tylko sześć miesięcy z dodaniem kolejnych 16 jednostek mobilnych i 20 jednostek stacjonarnych.

Tego należało się spodziewać. Nawet amerykańska firma nie poradziła sobie z cypryjskim stylem życia…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading