11 listopada będziemy świętować w Pafos

Podobnie jak w ubiegłych latach organizowane jest wspólne świętowanie polskiej niepodległości. W tym roku 11 listopada świętujemy w Pafos

W ubiegłym roku, z powodu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa nie było możliwe zorganizowanie obchodów Narodowego Święta Niepodległości na Cyprze. Tegoroczne wydarzenie zostanie zorganizowane w Pafos na które serdecznie zaprasza Ambasador RP na Cyprze:

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości,
Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Cypryjskiej Irena Lichnerowicz-Augustyn
ma przyjemność zaprosić na spotkanie okolicznościowe
organizowane wspólnie z Burmistrzem Miasta Pafos Panem Phedonem Phedonosem
w sobotę, 13 listopada 2021 r., o godz. 18:00
w Centrum Kultury „Attikon”

Na wspólne świętowanie niepodległości zaproszeni są wszyscy zainteresowani – w celach organizacyjnych, należy potwierdzić swoją obecność mailowo nikozja.amb.wk@msz.gov.pl do dnia 8 listopada 2021 roku.


Narodowe Święto Niepodległości – jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918) – przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989.


Przypomnijmy, że w 100 rocznicę odzyskania niepodległości okolicznościowe wydarzenie Ambasada RP zorganizowała w Nikozji, rok później zostało zorganizowane w Limassol, tym roku wydarzenie odbędzie się w Pafos.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> 102. rocznica Odzyskania Niepodległości >>>

Spotkanie odbędzie się w Centrum Kultury „Attikon” („Attikon” Multicultural Space) w Pafos, ul. Evagora Pallikaridi:


Zgodnie z aktualnie obowiązującymi na Cyprze przepisami, przy wejściu sprawdzany będzie Safe Pass wraz z dokumentem tożsamości.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading