1000€ za legalne prawo jazdy

Trzech zatrzymano po rzekomym zapłaceniu 1000 euro za prawo jazdy

Sprawa doprowadziła do tej pory do trzech aresztowań. Emigranci zostali zatrzymani na osiem dni. Aresztowali posługiwali się sfałszowanymi zezwoleniami na pobyt w celu zdobycia prawa jazdy. Policja ma na celowniku kolejnych 17 osób, które zapłaciły za takie usługi.

Nieoficjalnie wiadomo, że śledztwo jest prowadzone w celu aresztowania dwóch osób stojących na szczycie siatki przestępczej.

Sprawa wyszła na jaw po tym, jak pracownik centrum obsługi obywateli w Limassol przejrzał wnioski o wydanie prawa jazdy (zostały już wydane) i stwierdził, że towarzyszące zezwolenia na pobyt (dokumenty MEU2) zostały sfałszowane.

Pierwszy podejrzany twierdzi, że zapłacił znajomemu 1000 euro, który następnie „załatwił” mu prawo jazdy w ciągu tygodnia. Drugi podejrzany twierdzi, że udał się do jednego z biur pośrednictwa w Limassol i zapłacił 800 euro, ponownie uzyskując licencję w ciągu tygodnia. Kolejny pode4jrzany zapłacił w tym samym biurze 750€.

Wszyscy trzej zaprzeczyli jakiejkolwiek wiedzy na temat szczegółów ich rzekomo sfałszowanych zezwoleń na pobyt.

Do tej pory dochodzenia koncentrują się na 20 takich aplikacjach powiązanych ze sfałszowanymi dokumentami – z czego 16 jest powiązanych z głównym biurem w Limassol, a cztery z centrum Agros. Sprawy, o których mowa, miały miejsce w okresie od początku grudnia do początku marca.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!