fbpx

1000€ na wymianę sprzętu domowego

Zdaniem Philenews, cypryjski rząd przeznaczy na program wymiany sprzętu domowego pięć milionów euro

Choć nie pojawiły się jeszcze żadne oficjalne informacje na temat planu Ministerstwa Energii dotyczącego subsydiowania wymiany starych energochłonnych urządzeń elektrycznych przez zagrożone gospodarstwa domowe, „Philenews” informuje, że odpowiedni departament przygotowuje odpowiedni plan, który zostanie ogłoszony w listopadzie.Prawdopodobnie z planu wymiany będą mogły skorzystać osoby płacące za energię elektryczną według kodu 08.


Choć nic nie można uznać za ostateczne, na razie zyskuje propozycja, że beneficjenci będą mogli wymienić do pięciu urządzeń, z łączną dotacją państwa sięgającą nawet tysiąca euro na beneficjenta. Plan prawdopodobnie obejmie wymianę trzech klimatyzatorów i dwóch innych urządzeń (lodówki, pralki lub kuchenki elektrycznej).

Jeżeli potwierdzi się informacja, że ​​Ministerstwo Energii chce mieć 5 mln euro w pierwszej fazie projektu oraz informacja o maksymalnym sponsoringu tysiąca euro na beneficjenta, można wnioskować, że z projektu skorzysta co najmniej pięć tysięcy gospodarstw domowych.

Biorąc pod uwagę, że w kategorii elektrycznej 08 znajduje się od 12 do 15 tys. gospodarstw domowych wynika z tego, że aby wszystkie gospodarstwa mogły wymienić urządzenia, plan będzie musiał być powtarzany.

Po ostatecznym zatwierdzeniu planu – natychmiast o tym poinformujemy.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!