fbpx

10000€ za zakup elektryka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Osoby które przystąpią do zakupu nowego samochodu elektrycznego, w połączeniu z wycofaniem starego pojazdu, skorzystają nawet do 10 000 euro. 

Plan, ma być gotowy do ogłoszenia do końca października, a zaraz potem zainteresowane strony będą musiały złożyć swoje wnioski. Wstępne szacunki mówią, ze na plan zostanie przeznaczone około 4 milionów euro i szacuje się, że zostanie zakupionych 300 nowych pojazdów elektrycznych. Projekt będzie kontynuowany z nowymi ogłoszeniami z dostępnym budżetem w wysokości 30 milionów euro na wszystkie kategorie zakupu samochodów prywatnych do 2030 roku.


Pieniądze mają zostać przyznane na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. 


Pierwszy zakup pojazdu elektrycznego będzie objęty dofinansowany w wysokości 9000€, a w przypadku zezłomowania starego samochodu dopłata zwiększy się o kolejne 1000€. Ten plan dotyczy tylko tych, którzy chcą kupić pojazd elektryczny, którego cena zakupu nie przekracza 65000€ (bez VAT). 

Jeżeli więc myślicie o nowym samochodzie o wartości 20000€ poczekajcie chwilę – będziecie mogli kupić za tą samą kwotę samochód o wartości 30000€ (10000€ dopłaci Wam rząd).


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!